katarzyna-osiakAbsolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Po otrzymaniu dyplomu lekarza medycyny objęła stanowisko starszego asystenta w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie Szpitala im. W. Orłowskiego, a następnie zajęła stanowisko zastępcy kierownika Kliniki Chirurgii Plastycznej tej placówki, które obejmuje do chwili obecnej.

Należy do wąskiej grupy polskich chirurgów plastycznych będących członkami PTChPRiE – Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Medycyny Estetycznej, prestiżowego stowarzyszenia zrzeszającego certyfikowanych chirurgów plastyków pracujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu operacji plastycznych, które zdobywała zarówno w polskich, jak i zagranicznych ośrodkach.

Po uzyskaniu w 2001 roku tytułu specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii plastycznej (w CMKP w Warszawie) przeszła kilka dwutygodniowych staży w ramach szkolenia indywidualnego w Klinice Chirurgii Plastycznej w Dusseldorfie.

Specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. Pomaga pacjentom z wadami rozwojowymi twarzy, rąk i innych partii ciała, koryguje zniekształcenia po chorobach i urazach – zajmuje się m.in. odprowadzaniem przykurczów i usuwaniem blizn. Przeprowadza kompleksowe leczenie neuropatii nerwów obwodowych kończyn. W ramach terapii leczy osoby zmagające się z urazami nerwów i ścięgien, chorobą Dupuytrena, pomaga również pacjentom z zespołem cieśni nadgarstka. Przy podejrzeniu uszkodzenia w zakresie nerwów obwodowych i mięśni bądź procesu chorobowego przeprowadza badania EMG (elektromiografię).

Leczy następstwa oparzeń, a także nowotwory skóry, wykonuje operacje plastyczne uszu, zajmuje się korektą powiek dolnych i górnych.

W NZOZ MEDICA-MED  w udziela konsultacji w zakresie medycyny estetycznej, wykonuje zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego oraz przeprowadza badania EMG (elektromiografię).