Genvisc
genvisc

  • Genvisc gplus+ jest połączeniem kwasu hialuronowowego, siarczanu chondroityny i N-Acetyloglukozaminy. Substancja lecznicza składająca się z tych elementów jest umieszczona w gotowej do iniekcji strzykawce.
  • Genvisc gplus+ jest absolutną nowością właśnie ze względu na połączenie tych trzech składników w jedną substancję leczniczą gotową do zaaplikowania.
  • Genvisc gplus+ jest wyjątkowym, gotowym do aplikacji żelem dostawowym, zapewniającym leczenie wszelkich schorzeń chrzęsto-stawowych, do których możemy zaliczyć między innymi zapalenia kostno-stawowe (OA) czy choroby zwyrodnieniowe stawów (DJD).

Użycie Genvisc gplus+ niezwykle skutecznie pomaga w odbudowie uszkodzonych chrząstek prowadząc do przywrócenia ich funkcjonalności oraz wyraźnej poprawy sprawności stawów. Metodę tę stosuje się w leczeniu: urazów mięśni szkieletowych, ścięgien i więzadeł; urazów stawów; schorzeń stawów (w tym choroby zwyrodnieniowej stawów: biodrowych, kolanowych, łokciowych) ;zapalenia kostno-stawowe.

pobierz ulotkę

Synvisc One
synvisc-one

SYNVISC ONE wykorzystywany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

DAJE SZANSĘ NA 12 MIESIĘCY ULGI W BÓLU!

Synvisc One podany do stawu kolanowego przynosi ulgę w bólu, ogranicza dyskomfort i poprawia ruchomość stawu. Synvisc One proponowany jest przede wszystkim dla pacjentów, którzy nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej z powodu tej dolegliwości. Jeśli stosowane dotychczas metody terapii nie przyniosły wystarczającej poprawy, pacjent nadal odczuwa ból, powinien zapytać lekarza, czy w tej sytuacji zastosowanie wiskosuplementacji będzie skuteczne.

WSKAZANIA I ZASTOSOWANIE

  • Stosuje się w celu okresowego zastąpienia i uzupełnienia płynu maziowego;
  • Stosuje się u pacjentów w różnych stadiach zaawansowania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawów;
  • Najskuteczniejszy jest u pacjentów, którzy aktywnie i regularnie używają stawu objętego schorzeniem;
  • Wywołuje efekt terapeutyczny poprzez wiskosuplementację – proces, w którym przywracany jest stan fizjologiczny i reologiczny tkanek zmienionego zapalnie stawu.

PRZECIWSKAZANIA

  • Hylan G‐F 20 nie powinien być stosowany w przypadku zastoju żylnego lub limfatycznego;
  • Hylan G‐F 20 nie powinien być również stosowany przy ciężkim zapaleniu stawów, zakażeniu stawów oraz przy chorobach skóry lub zakażeniach występujących w miejscu wstrzyknięcia

Zalecane dawkowanie dla preparatu Synvisc One to 1 iniekcja 6 ml do stawu kolanowego. W zależności od objawów u pacjenta, kurację można powtórzyć. Kolejny zastrzyk można podać po upływie 6 miesięcy od pierwszej iniekcji.

Po zastosowaniu wiskosuplementu działania niepożądane mogą obejmować: ból, obrzęk lub nagromadzenie się płynu wokół kolana.

pobierz ulotkę