Project Description
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.
Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia. Ulegają wygładzeniu zmarszczki, skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi do specjalnych probówek . Zawartość odwirowuje się w specjalnej wirówce laboratoryjnej z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników , a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki.
Tak przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla komfortu pacjenta.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uznawany jest za jeden najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 1005biokompatybilnośc i immunologiczna neutralność. Nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych.
Wysoka skuteczność w osiągnięciu zamierzonego odmładzającego efektu związana jest z wysoka zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulacje procesów naprawczych w skórze.
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego szczególnie można polecić osobom poszukującym naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie w :
- rewitalizacji skóry ( w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi)
- leczeniu blizn potrądzikowych
- leczeniu łysienia
- poprawie kolorytu , gęstości i napięcia skóry
- przyśpieszeniu gojenia
- profilaktyce starzenia się skóry.
Jak często wykonywać zabieg ?
- U osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Wystarczy 1 zabieg na 12-24 miesiące.
- Osoby po 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach.
- Po 60 roku życia wymagane jest podanie osocza po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.
Decyzję zawsze podejmuje lekarz medycyny estetycznej w oparciu o aktualny stan pacjenta.
Przeciwwskazaniem do podania osocz bogatopłytkowego są :
- Ciąża i okres karmienia
- Choroby autoimmunologiczne
- choroba nowotworowa.
- choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi
- zaburzenia krzepliwości krwi
- choroby krwi
- aktywna opryszczka lub inne stany zakażenia skóry.
Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują , że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjentka jest na wysokim poziomie.